Nasza piękna Warszawa

Warszawa to piękne miasto, położone w samym sercu województwa mazowieckiego. Leży nad Wisłą, jest otoczone wieloma innymi miastami i jako stolica Polski krzyżuje wiele szlaków handlowych i dróg, zarówno krajowych jak i tych międzynarodowych.

Warszawa to prężnie rozwijający się i bardzo ważny ośrodek kulturalny, polityczny oraz gospodarczy w naszym kraju jak i również w całej Unii Europejskiej. Do naszej stolicy każdego roku przybywa wielu turystów, żądnych wrażeń i zwiedzenia ciekawych miejsc oraz poznania historii tego miasta.

Warszawa ma bardzo interesującą historię. Pierwsze zapiski na temat tego miasta pojawiały się już w XIV wieku, ale jej początki sięgają nawet IX wieku! W czasie II wojny światowej miasto zostało zburzone, ale w powojennej Polsce odbudowano wiele budynków. Dziś Warszawa jest miastem nowym, ale na pewno nie wolnym od ciekawych miejsc. Znajdują się tam zabytki warte zobaczenia, takie jak Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, Pałac Kultury i Nauki czy interesujące muzea, galerie sztuki.

W stolicy toczy się również intensywne życie nocne, w Warszawie można wybrać się do klubów, potańczyć na dyskotekach czy spędzić miło czas w przytulnej kafejce na Starym Mieście. W stolicy odbywają się również liczne koncerty zarówno polskich jak i zagranicznych gwiazd.

Warszawa to także modny ośrodek akademicki, działają tu dwa państwowe uniwersytety, Akademia medyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika oraz wiele innych szkół wyższych.